Hakkımızda

Cevirdikce.com efendim biz neyi çeviriyoruz? Neden çeviriyoruz? Nasıl çeviriyoruz?

Yabancı parçaları Türkçeye çeviriyoruz.. Çünküü kimse anlamını bilmediği şarkıyı dinlemek istemez belki de aranızda anlamını bilmesem de olur diyenleriniz vardır, işte yine de bir gün yolunuz çeviri sitelerine illaki düşecektir ne bileyim wp'da bir durum güncellemesi ya da instagramda bir fotoğraf paylaşımının altına yazacağınız yabancı şarkı sözünün de illaki anlamını bilmek istersiniz diye düşündük ve deee cevirdikce isminde ki çeviri sitesini oluşturduk. Nasıl çevirdiğimizde işte engin tecrübeler, görmüş geçirmiş bir birey olarak... demeyeceğim tabiki de İngilizce bilgimizle yapıyoruz bu işi çaktırmayın arada illaki yardım alıyoruz sözlüklerden..

Öyle sıradan gibi gözükse de aslında kendimizden kattığımız fikirlerde yok değil işin içinde. Örneğin diğer çeviri sitelerine oranla oldukça sade ve göz yormayacak biçimde düzenlemeye özen gösterdik,bunun yanında naçizane fikrim olan şu ekranın en sağında yer alan video klibinde yazıyı aşağı doğru kaydırdığımızda bizimle birlikte aşağı hareket etmesi bir başka özgün düşüncemiz.

Umuyorum ki yazdığımız bu bir nevi ¨tanıtım¨ yazımız sizlerin aklında birazda olsa cevirdikce hakkında profil oluşturabilmiştir. Takipte kaldığınız sürece pişman olmayacağınızı söyleyerek yazıma son veriyorum. Siteye uğrayıp en azından şöyle bir göz atarsanız çok mutlu oluruz. Kendinize iyi bakın. Şimdilik hoşçakalın! :)